tarihinde yayınlandı 3 Yorum

En İyi WordPress Eklentileri 2023 – 2024 (Ücretsiz / Ücretli)

en iyi wordpress eklentileri

En iyi wordpress eklentileri 2023 – 2024 yılında kesinlikle denemeniz gerekenler listesi. Ücretsiz ve Ücretli eklentilerin özellikleri ile adım adım inceledik. Blogdan, e-ticaret e, sayfa düzenleme (pagebuilder) eklentisinden güvenlik eklentilerine, SEO için gerekli olanlardan Cache & Minify dahil tüm ürünlere ve özelliklerine ulaşacaksınız.

Öncelikle sizlere listelememizi neye göre yaptığımızı anlatalım ve ona göre kafanızda daha iyi bir okuma deneyimi oluşabilsin.

Listeleme yaparken özellikle en temel wordpress eklentileri içerisinde barındırabilecek şekilde herkesin kullanabilmesi adına eklentiler listelemek istedik. Ve eklentileri E-ticaret / Blog / SEO / Cache & Minify / Sayfa Düzenleme gibi alt başlıklara ayırdık.

Kolaylıkla ulaşabilmeniz ve ücretsiz eklentileri indirebilmeniz ya da ücretli, premium sürümlerini inceleyebilmeniz için sayfamızı düzenledik. Hadi gelin beraber en iyi wordpress eklentileri hangileriymiş beraber inceleyelim.

En Temel WordPress Eklentileri

İlk olarak kesinlikle ücretsiz ya da ücretli olarak kullanmanız gerektiğini düşündüğümüz; olmazsa olmaz eklentileri paylaşmak istedik. Mutlaka bu eklentilerin en azından ücretsiz sürümlerini kullanmaya özen göstermelisiniz.

WP Rocket – Web Sitenizi Hızlandırır

Arkadaşlar, şimdiye kadar yüzlerce eklenti kurmuş, web sitesi oluşturmuş insanlar olarak sizlere şunu kesinlikle söyleyebiliriz: Web sitenizi hızlandırma açısından en etkili olanı WP Rocket eklentisidir.

Bizim de Tema Market web sitemizde kullandığımız ve Google PageSpeed Insights sonuçlarına göre en yüksek performansı veren Cache & Minify eklentisidir. Hemen gelin sonuçlarımıza bakalım.

Evet WP Rocket eklentisine ücretsiz olarak WP-Rocket.ME adresinden ulaşabilirsiniz. Ya da satın almak isterseniz de yine web sitemizden ürünü buraya bırakalım.

WPMU Dev – Görsel Optimizasyonu Yapar

Bir wordpress web sitesinde, uzun vadeli çalışmak kesinlikle önemlidir. Ve uzun vadede sunucunuzun yükünü hafifletmek, sitenizin hızlı açılmasını sağlamak ve hatta ziyaretçilerinize kolaylık sağlamak istiyorsanız mutlaka WPMU Dev eklentisine ihtiyacınız vardır.

Görselleri otomatik olarak sıkıştırır, otomatik olarak optimize eder, ve yine aynı şekilde tamamen otomatik olarak yeni nesil biçimlerde yayınlar. Bu da aslında bir PageSpeed Insights metriği olduğu için kesinlikle önemlidir. Aynı zamanda fotoğraf ve resimleri yüklemede lazyload tekniğini kullandığı için sayfa hızına ++ olarak etki sağlıyor.

Ürünün ücretsiz sürümüne WPMU Dev adresinden ulaşabilirsiniz. Kesinlikle denemenizde fayda vardır. Satın almak isterseniz yine ürünü bırakıyoruz.

Elementor – Sayfa Düzenleme Eklentisi

Yine bir wordpress sitesinde olmazsa olmaz denilecek eklentiler listesinin lideriyle sizlerleyiz. Arkadaşlar wordpress web sitenizde, ziyaretçileri için kullanışlı bir web sayfası oluşturmak istiyorsanız Elementor bu işte kesinlikle bir numaradır.

En iyi wordpress eklentileri 2021 yılında da en çok satın alınanlar arasında olan elementor 2023 – 2024 yılında yine zirvelere yerleşecek gibi görünüyor. WordPress sayfa düzenleme eklentileri içerisinden sizin için seçtik.

Elementor eklentisi ile web sitenizde, inanılmaz sayfa yapıları oluşturabilirsiniz. Bunları anlatmak için bu satırlar yetmez, çok farklı bir konuya giriş yapmış oluruz. Fakat kolay kullanımı ve sürükle bırak yapısı ile bir wordpress web sitesinin en temel wordpress eklentileri arasında yer alıyor.

Ücretsiz olarak Elementor Free sayfasından ulaşabilirsiniz. Web sitemizden yine satın almak isterseniz de en ucuza wordpress eklenti satın al diyebilirsiniz.

Yoast SEO – Arama Motoru Optimizasyonu Sağlar

Her webmaster arkadaşın bilmesi gerektiği gibi SEO gerçekten bir web sitesi için en önemli konulardan birisidir. WordPress SEO eklentisi aradığınızda yine Tema Market olarak tabi ki yanınızdayız. Yoast SEO‘da tüm bu SEO eklentileri arasından en iyi SEO eklentisi olduğu kanaatindeyiz.

Temel wordpress eklentileri listesinde yine mutlaka web sitenizde olması gerektiğini de savunuyoruz. Aynı şekilde web sitemizden en çok satın alınan eklentilerden birisi Yoast SEO. Dünya çapında 100 binlerce kullanıcısı da mevcut. Ücretsiz olarak Yoast SEO Free adresine tıklayıp eklentiyi edinebilirsiniz. Ücretli premium plugin ise aşağıdadır.

CartFlows – Ödeme Sayfası Düzenlemenizi Sağlar

Evet. Geldik mi e-ticaret konularına? Tabii ki geldik. E-ticaret ile uğraşan ve wordpress e-ticaret yapanlar bilir. WooCommerce‘nin kendi ödeme sayfası gerçekten çok yorucu bir sayfadır. İşte bu yüzden ek bir yapılandırma gerekiyor. Bunu da en iyi wordpress eklentileri konumuzdaki yeri ile CartFlows yapıyor.

CartFlows hem bir ödeme sayfası tasarlamanıza yardım ediyor hem de ödeme adımından önce eşsiz fırsatlar sunarak daha fazla satış yapmanıza yardım ediyor. Daha iyi ne olabilir? E-ticaret de birinci konu satış konusudur. Satışlarınızı en iyi bu eklenti ile artırabilirsiniz.

Son darbeler ile + indirimler sunabilir, özel ürünleri satın almaları için kullanıcılarınıza teşvik de bulunabilirsiniz. Hepsi ve daha fazlası için premium olarak satın almanızda fayda vardır. Ücretsiz sürüme CartFlows Free Plugin adresinden ulaşabilirsiniz. Web sitemizden ücretli sürümünü de satın alabilirsiniz.

Wordfence – Güvenlik Duvarı Eklentisi

Evet tabii ki en iyi wordpress eklentilerini anlatırken pluginler içerisinden ücretsiz en iyi güvenlik eklentisinden de bahsetmeden olmaz! Tüm wordpress web sitelerinde kesinlikle ama kesinlikle bulunması gereken bir numaralı eklentilerdendir.

WordPress web siteleri genellikle doğru şekilde wordpress kullanmasını bilmeyenler için zulüm haline gelebiliyor. Çünkü dünyada en çok kullanılan sistem WordPressdir. Bu da tabii ki en çok hacklenmek, en çok ele geçirilmek istenen sistem olmasını sağlıyor.

Güvenlik duvarı ve virüs scan eklentileri olmadan da bu iş çığırından çıkıyor. O yüzden Tema Market ziyaretçilerine Wordfence eklentisinin premium ve ücretsiz pluginlerini öneriyoruz. Ücretsiz olarak Wordfence WordPress Security Plugin adresinden ulaşabilirsiniz. Ücretli sürümü de yine en uygun fiyat ile Tema Market’de…

Themify – WooCommerce Ürün Filtreleme Eklentisi

Web sitemizden tamamen ücretsiz olarak edinebileceğiniz en iyi wordpress eklentileri arasında kesinlikle Themify ürün filtre eklentisi bulunuyor. Çok fazla varyasyonlu ürün satan web siteniz için kesinlikle wordpress eklentileri açısından olmazsa olmazdır.

Ücretsiz olarak hemen web sitemizden bu ürünü edinebilir ve kataloğunuza ekleyebilirsiniz. Ömür boyu ücretsiz güncelleme imkanı da sizler için sunuluyor.

En İyi WordPress Eklentileri Tema Market’de

Arkadaşlar önerilerimizin yavaş yavaş sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bunlar bizim denediğimiz ve kesinlikle bir wordpress web sitesinde bulunması gereken temel wordpress eklenti önerileridir. Bunları yüzbinlerce kişi de severek kullanıyor.

Aynı zamanda Tema Market’in de en çok satın alınan eklentileri arasında bu eklentiler öne çıkıyor. Sitenizde güvenlik, sayfa düzenleme, site hızlandırma eklentileri vb. genellikle olmak zorunda ve cidden çok fazla eklenti var. Hangisini kullanalım bir hayli karışık bir konu.

Bu yüzden en kolay kullanıma sahip olan, sitenizin sağlığına ve hızına zarar vermeyen, en iyi özelliklere sahip olan eklentileri sizler için derledik.

En İyi WordPress Eklentileri Ücretsiz 2023 / 2024

Bu yazımızdaki tüm eklentilerin ücretsiz sürümleri mevcut ve denemeniz için kesinlikle güzel kaynaklardır. Unutmayın ki deneyim ve bilgi genellikle rastgele iş yapmaktan çok daha iyidir. En iyi wordpress eklentileri sizin için derleyen ve ücretsiz – ücretli sürümlerini paylaşan bir Tema Market’e sahip olduğunuz için şanslısınız diye düşünüyoruz.

WordPress eklenti ve plugin hakkında daha fazla ürüne web sitemizden ulaşabilirsiniz. En iyi wordpress eklentileri ücretli sürümleri de yine en ucuz fiyatlar ile web sitemizden satın alabilirsiniz. İyi alışverişler dileriz… Diğer yazılarımızı takip etmeyi ve tema style.css dosyası içermiyor hatası çözümü içeriğimizi kontrol etmeyi unutmayın.

En İyi WordPress Eklentileri 2023 – 2024 (Ücretsiz / Ücretli)” üzerine 3 yorum

  1. Okuduğum en iyi ve faydalı wordpress içeriği… Diğerleri gibi lafı evirip çevirmeden verilmiş bilgiler ve en temelden anlatılmış. Ek olarak ücretsiz ve ücretli olarak kullanabilelim diye çaba gösterilmiş gerçekten elinize sağlık…

  2. Amacına yönelik sade bir makale uzun zamandır temalarımı ve eklentilerimi buradan alıp kullanıyorum bizi bilgilendirdikleri için teşekkür ederiz

  3. Bir çoğunu sitemizde kullanıyoruz ve Tema Market den temin ettik. Ellerine sağlık en iyi wordpress eklentileri ve temaları bu adresten sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir