tarihinde yayınlandı 3 Yorum

WordPress Tema style.css Dosyası İçermiyor Hatası

wordpress tema stil dosyası kayıp hatası çözümü

WordPress tema style.css dosyası içermiyor hatası net çözümü aslında çok basit. Adım adım hemen sorunu çöz.

WordPress kullanıcılarının bir çoğu tema indirdiğinde ve satın aldığında tema style.css dosyası içermiyor gibi bir sorun ile karşılaşabiliyorlar. Endişelenmeyin ve bir kaç adımda beraber bu sorunun çözümüne bakalım.

Hatanın temel kaynağı o temanın bozuk olması ya da style.css dosyasının eksik olması değil, o tema içerisinde ekstra bazı dosyaların bulunmasıdır. Öncelikle bir örnek ile bunu daha iyi görelim ve çözüme hemen geçelim.

WordPress Tema Style.css Dosyası İçermiyor Çözümü

Şimdi burada örnek bir tema görüyoruz ve bu temanın zip dosyasını web sitemize direk yönetim panelinden yüklemeye çalıştığımızda tema style.css dosyası içermiyor ya da paket yüklenemedi. tema style.css stil dosyası içermiyor gibi bir hata veriyor.

İlk adım olarak temamızın dosyasını Winrar ya da 7-zip uygulamaları ile açıyoruz. Karşımıza aynen bu şekilde ya da daha farklı bir çok klasörler ve dosyalar çıkıyor. Stil dosyası kayıp diyerek aramaya koyuluyoruz.

Bu klasörler içerisinden sadece bir tanesi yüklemeye çalıştığımız temanın dosyalarına aittir ki biz bunu bulmalıyız. Bunu anlamanın en iyi yolu da o tema dosyasının ya da klasörünün içerisinde aşağıdaki gibi bir ekran görüyor olmamızdır.

wordpress tema style.css dosyası içermiyor hatası çözümü
wordpress tema style.css dosyası içermiyor hatası çözümü

İçerisinde yukarıdaki gibi functions, images, includes klasörleri olan ve aynı zamanda comments.php, footer.php, functions.php gibi php dosyaları bulunan klasör ya da zip dosyasını tema olarak yüklerseniz sorununuz tamamen çözülecektir.

Ek olarak bu tarz temalarda web sitemizden satın almış olduklarınızda dahil içerisinde bir çok eklenti bulunduğu için eklentileri de yüklemeniz gerekmektedir.

Zip dosyası içerisinde Plugins isimli klasör bulunacaktır ve onun içerisindeki eklenti dosyalarını yüklemelisiniz. Temanın sorunsuz çalışabilmesi için. Tüm bu adımları sorunsuz yerine getirebilirseniz; çözüm başarılı şekilde uygulanmış olur.

Style.css Dosyası Eksik Hatası Ek Çözümler

Yukarıda anlattığımız şekilde bir çözüme ulaşamadıysanız iki seçeneğiniz vardır. Birincisi wordpress tema gerçekten bozuk ya da eksik olabilir. İkincisi ise style.css dosyası içeren klasörü bulamamış olabilirsiniz.

Ek çözüm için indirdiğiniz tema dosyalarını yukarıdaki Winrar ve 7-Zip eklentilerinden birisiyle açarak tek tek tüm dosya ve klasörleri kontrol edebilirsiniz. 2. görseldeki dosyaları gördüğünüzde onun doğru klasör olduğundan emin olabilirsiniz.

Son bir adım olarak da wordpress web sitenize tema yüklerken filezilla gibi ftp programları ile host adresinize bağlanıp public_html > wp-content > themes klasörünün içerisine tema klasörünüzü yükleyebilirsiniz. Bu sayede style.css hatasını wordpress kaynaklı bir sorun ile almazsınız.

Tema Style.css Dosyası Gerçekten Eksik Ne Yapalım?

Böyle bir durumda wordpress temaları indirdiğiniz ya da satın aldığınız adresten yardım talep edebilirsiniz. Bizim de bir çok müşterimiz bu tarz hatalarla karşılaştığında whatsapp iletişim hattımızdan yazarak destek talebinde bulunuyorlar.

Her zaman güvenilir ve kaliteli hizmet sunabilmek için biz de kurulum ve benzeri destekleri kendilerine sunuyoruz. Tema Market’den siz de alışveriş yaparak güvenilir ürünlere uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

wordpress hata çözümü
wordpress hata çözümü

Bu blog yazımızda wordpress tema style.css dosyası içermiyor hatası çözümü için kolları sıvadık ve sizinleydik. Daha sonra farklı içeriklerde birlikte olmak dileği ile web sitemize kayıt olmayı ve en iyi wordpress eklentileri yazımızı okumayı unutmayın. Ücretsiz temalar kategorimize de bir göz gezdirirsiniz artık…

WordPress Tema style.css Dosyası İçermiyor Hatası” üzerine 3 yorum

  1. Teşekkürler sorunu anladık ve çözdük

  2. Merhaba,
    Bugün Wordfence eklentisi aldım ancak kurup etkinleştirince Error thrown, Undefined class constant ‘KEY_TYPE_PAID_CURRENT’ hatası alıyorum ve site çöküyor. Ancak eklentiyi silince düzeliyor. Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

    1. Merhabalar, sorununuz çözüldü tekrar indirip kurabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir